Strona główna


Mazowiecki o. Klubu Wartburga

Wstąp do Klubu!

Członkowie

Warszawa

Pruszków

Dotychczasowe zloty

Zapowiedzi zlotów

Klubowe gadżety

Przydatne adresy


Historia

Historia Wartburgów

Eisenach

Prototypy

Prospekty reklamowe

Produkcja/sprzedaż

Melkus


Galeria

Wartburg 1000

Wartburg 353

Wartburg 1.3

Wasze zdjęcia


Technika

Dane techniczne

Porady, Tuning

Testy Wartburga

Wykresy


Inne

Linki

Dlaczego Wartburg?

Redakcja Strony

Bibliografia

Archiwum newsów

7.04.2005

Wartburgowcow z calej Polski serdecznie zapraszam na zlot w Turawie - info: http://forum.klub-wartburga.pl/viewtopic.php?p=14696&sid=9385ceb623fef144be341a6e92db0c50#14696, lista zapisow: http://zlot.klub-wartburga.pl. Ze spraw bierzacych - spotkanie reorganizacyjne warszawskiego oddzialu Klubu - info tutaj: http://forum.klub-wartburga.pl/viewtopic.php?t=1642.

2.03.2005

No to mamy w Polsce pierwszego Wartburga 2T z napędem na gaz. Zapraszam na stronę Tabasco http://www.tabasco6.republika.pl. Miłej lektury!

14.02.2005

Witamy w Walentynki! Witryna Wartburg Zone przeniosła się na serwer piwko.pl (adres pozostaje ten sam). Neostrada ostatnimi czasy działała wyjštkowo ślamazarnie i zmotywowani tym żółwim tempem przenieśliśmy się. Pozatem, w serwisie "jaskółka zmian", czyli pierwsza od dawna aktualizacja - Wartburg z duszš.. elektrycznš! To cudo jeździ po Warszawie, a konstruktorem jest Pan Rafał Kotowski.

15.10.2004

Cholernie spozniona wzmianka o zlocie w Sielpi koło Konskich, organizowanym przez naszego szacownego wspolredaktora - Papieja. Lista zapisow www.wartburgkielce.brum.eu.org i szczegoly www.wartburgkielce.piwko.pl. Jesli ktos jeszcze nie slyszal - serdecznie zapraszam.

24.6.2004

Długo nic się nie dzieje: siedzę na działce i składam samochód. Tymczasem niezmiernie miło mi powitać DWÓCH nowych klubowiczów. Zduncio i Przemo zasilili szeregi WOKW i całego Klubu. Więcej nowości już niedługo.

30.6.2004

Wakacje, wakacje a wraz z wakacjami czas grzebania przy samochodach, wojaży i remontów: spędźcie go miło! A jeśli nie macie jeszcze sprecywoanych planów na drugš połowę sierpnia, dajcie się zaprosić do Kórnika, gdzie poznański oddział Klubu organizuje zlot (sorry za opóźnienie, Emitu). Więcej szczegółów TUTAJ. A od redakcji Wartburg Zone w dziale Tuning artykuł o optymalizacji głowicy i rozrząšdu autorstwa legendarnego Wiesława Pachonia.

6.6.2004

W dziale Porady artykuł poświęcony świecom zapłonowym. Poza tym jest mi niezmiernie miło powitać w warszawskim oddziale Klubu Byka i Jego białe 1.3 Tourist! Wartburgowcy z okolic Warszawy - za około dwa tygodnie zapowiada się spotkanie! Więcej już niedlugo.

26.5.2004

W dziale Tuning zamieszczam artykuł n/t optymalizacji układu korbowego!

15.5.2004

Dziś skromna aktualizacja: Wydłużanie żywotności silnika w dziale Porad. Wiem, że jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale dzięki uprzejmości Jędrka Trabanciarza, który udostępnił nam swoje archiwum, w najbliższym czasie na serwerze WartburgZone znajdzie się kilka godnych uwagi tekstów technicznych.

20.4.2004

Redakcja Wartburg Zone słada wszystkim Wartburgowcom serdeczne życzenia pogodnych i udanych Świąt Wielkiej Nocy - przyjemnego odpoczynku tak przy suto zastawionym stole (udanej konsumpcji mazurków! :) jak w garażu przy Waszych bolidach. A sięgając dalej - tradycyjnie niskiego spalania i niezapomnianych wrażeń z szos. Najlepszego - do zobaczenia we Wrocławiu, hehe..
JaNN + Papiej + Leloo + Marselus
Do rzeczy - nawiązaliśmy kontakt z Michałem - Wartburgowcem-poligrafem. Przysłał projekt koszulki, można zobaczyć go tutaj. Jeśli będzie zainteresowanie, zostanie opracowany projekt koszulki z nadrukowanym 353. Właśnie o to chodzi: zainteresowanie. Nie posiadamy funduszy, by rozpocząć produkcję koszulek w ciemno - nie wiemy, ilu z Was byłoby zainteresowanych ewentualnym nabyciem. Bardzo proszę o kierowanie na maila jann353@o2.pl ofert kupna - chodzi o stworzenie listy chętnych. Cena za zadrukowany t-shirt dobrej jakości wynosiłaby 20-30 zta (zależnie od jakości). Proszę, potraktujcie ten apel poważnie - jeśli nie będzie chętnych, nie będzie i koszulek.
pzdr Jz

14.3.2004

Witam! DziP zachęcam do zapoznania się z wnikliwym opisem oryginalnego wartburgowskiego modułu elektronicznego zapłonu - EBZA. Ponadto zapraszam wszystkich na spotkanie Wartburgowców z Warszawy i okolic (Pruszków, |więcice, Stara Miłosna :] ). Spot odbędzie się w sobotę 20 III w pubie Pod Rurą (Funkcjonuje też jako Syrena) nieopodal mostu Gdańskiego (lewy brzeg Wisły). Trochę posiedzimy - przybywajcie od godziny 16:00. Tyle :)

11.3.2004

Przepraszam wszystkich, ale z powodu pewnych osobistych problemów muszę przełożyć warszawski spot. Odbędzie się on na 100% w następny weekend. Około tej soboty postaram się podac absolutne konkrety. Sorry :(
JaNN

28.2.2004

Zima trzyma i nie chce odpuPcić. Mniej wiecej jak Pruby przy automacie rozrusznika, z którym zmagałem się ostatnio. Ku pokrzepieniu serc zamieszczam zdjęcia z renowacji Bestii Marcina Tryca, opis regulatora napięcia alternatora modelu 353W, przypominam o wrocławskim zlocie, organizowanym przez Żereba w majowy długi weekend. Więcej informacji Tutaj. A w Warszawie szykuje się spotkanie za dwa tygodnie - sobota 13.III. Miejsce w trakcie ustalania - podam niebawem. Zapraszam!

31.1.2004

Zapraszamy wszystkich do wirtualnej instrukcji obsługi Wartburga 353W! Jest to wersja dla samochodów sprzed 1985. roku, jednak zawiera update dla nowszego modelu! Po tej instrukcji nastąpią inne, ale prosimy o trochę czasu i wyrozumiałoPć. Polecamy się - załoga Wartburg Zone.

25.12.1003

Redakcja wartburg Zone składa wszystkim Wartburgowcom najserdeczniejsze życzenia szczęPcia, pogody ducha oraz najwięcej okazji do rozwijania swych pasji. Cieszymy się na myPl o przyszłych zlotach i spotkaniach. Niech Wasze samochody jeżdż+/- i daj+/- Pwiadectwo swojej solidnoPci i "fajnoPci". Spełnienia marzeń!
JaNN + Papieju + Leloo + Marselus

21.11.2003

Siedzę i kombinuję nad tym elektronicznym zapłonem i reszt+/- elektryki w Wartburgu. Wybaczcie, ale to, oraz nauka w nowej szkole poPwięca mnie 26 h/dobę. Szkoła, szkoła... synonim dla karceru. Tymczasem zamieszczam artykuł przepisany przez Horsta z Zabrza - Ford Karton oraz w dziale Porady co nieco o pierPcieniach tłokowych w silniku dwusuwowym. Miłej lektury!

02.11.2003

Dorzucam zdjęcia do relacji z Objazdówki Poza tym w dziale Artykuły Porównanie wersji 1.3 i 353. Zastój na stronie spowodowany jest moimi (JaNN) kłopotami sprzętowymi oraz planami przebudowy strony, które nabieraj+/- coraz bardziej wyraĄnych kształtów. Pozdrawiamy!

30.09.2003

Urlop się skończył, witamy serdecznie wszystkich Wartburgowców. Po niejakich kombinacjach, witryna Wartburg Zone jest dostępna pod adresem http://wartburg.one.pl/. JednoczePnie przepraszam za tak dług+/- przerwę w aktualizacjach. DziP na dobry pocz+/-tek zamieszczam wreszcie relację z Objazdówki. Zdjęcia już niedługo!

22.07.2003

Uwaga! To już ostatnie dni, kiedy można zapisać się na objazdówkę! Przedpłaty można wysyłać do 25. lipca! Co nowego poza tym? Poza tym zapraszam do zapoznania się z treścią ogłoszenia o sprzedaży koszulek z napisem Wartburg! Propagujmy wszem i wobec tę znakomitą markę, dumnie obnosząc jej logo na piersi lub plecach :). Niech koszulki dadzą początek sklepikowi Wartburg Zone. Po Objazdówce postaram sie o inne artykuły!

19.07.2003

Gorąco pozdrawiam Was znad sterty blach, silnika, skrzyni i stojącej na klockach konstrukcji nośnej budy! W myśl zasady JAK REMONTOWAĆ TO NA CAŁEGO, zdecydowałem się na kompleksową renowację mojego kochanego pojazdu. Nie wiem, ile czasu potrwa, ale nie chcę już bawić się w półśrodki. Byc może do końca wakacji dojdę do czegoś konkretnego... a na razie pytanie: czy ktoś z Was nie ma może na zbyciu prawego progu do Wartburga w cenie do 60 zta, albo całej płyty podłogowej za rozsądne pieniądze? Bardzo proszę o kontakt - janekz1c@poczta.onet.pl
Następna sprawa: bardzo miło mi poinformowac Was o nadchodzącym zlocie Wart-Biwak nieopodal Łodzi. Jest to pierwsza samodzielna impreza dla wartburgowej braci z całej Polski. Zapraszamy - Kruchy już czeka! 22-23-24 sierpnia b.r.!!! A szczegóły na "Ogólnopolskiej" - .prv.pl

9.07.2003

Lato w pełni, słońce świeci - Wartburgowcy z kluczami w ręce podnoszą sprawność lub/i poprawiają wyglšd swoich pojazdów. Tak to przynajmniej wygląda w moim przypadku. Reaultaty przedstawię na stronie tuż po wakacjach, do tego czasu mam zamiar zamknąć kilka rozdziałów tej powieści-rzeki, jaką jest remont samochodu z duszą. Chwilowo zapraszam do działu Porady, gdzie zamieściłem artykuł o montażu tylnych pasów bezpieczeństwa. Nie muszę chyba dodawać, komu jestem zobowiązany za przesłanie textu. THX, Bogdan!

25.06.2003

Idą wakacje. Czas, kiedy możemy zająć sie naprawami i modernizacjami naszych samochodów. Pomocna okazać się może lista stron zawierających części i akcesoria samochodowe (dział linki), opracowana przez Bogdana Kaczorowskiego. Powodzenia! Poza tym, w dziale Artykuły zamieszczam artykuł z czasopisma Młody Technik z 1966 roku. Artykuł nadesłał oczywiście niezmordowany Bogdan :).

21.06.2003

Wynalazcy i niezmordowani udoskonalacze Wartburgów! Zainteresujcie się artykułem o Wartku 353, palącym 4l/100km - Wartburg z podgrzewaczem.

12.06.2003

Breaking news: pod adresem http://cartoontrabant.pl/objazdowy.php znajduje się listwa, tfu, lista na którą mogą zapisywać się chętni na objazdówkę. Przypominam, że wstępny zapis jest wymagany - inaczej może brakować miejsc!

08.06.2003

Zapraszam do działu Artykuły, gdzie znajduje się txt - Samochody z Eisenach, wyprodukowany z okazji posłania na polski rynek stotysięcznego modelu Wartburga!!! Poza tym, w dziale Zapowiedzi zlotów, suplement do zapowiedzi Objazdówki.
Na koniec miła wiadomość dla spragnionych kolejnych stron poświęconym marce Wartburg. Papieju wraz z załogą z Kielc postawił na autonomię i oficjalną stronę Kieleckiego oddziału Klubu możecie podziwiać pod adresem eisenacher.republika.pl. Nie bójcie się jednak - Marcin pozostaje w składzie Wartburg Zone, nadal będzie pisał artykuły i odpowiadał na listy w imieniu całej Redakcji!

30.05.2003

Dziś zamieszczam tekst nowego Klubowicza - Sikora na temat wymiany urwanego drutu w układzie przewietrzania samochodu oraz konkrety odnośnie II Objazdowego Zlotu Pojazdów Komunistytcznych - już w sierpniu!!!.

27.05.2003

Wreszcie coś specjalnie dla posiadaczy wersji 1.3. Artykuł, jak radzić sobie z oporami na dźwigni zmiany biegów w Wartburgu 1.3, nadesłant przez Bogdana Kaczorowskiego! (Dział Porady).

20.05.2003

Niech szlag trafi każdego, który twierdzi, że data egzaminów wyznacza koniec szkolnej harówki! (Wybaczcie off topic) Przechodząc do głównego tematu: dziś zamieszczam dwa artykuły. Jeden (o Wartburgu 353 słów kilka) pochodzi z archiwum niezawodnego Bogdana Kaczorowskiego, a drugi (co nieco o korzeniach marki Wartburg) ze zbiorów redakcyjnych. Poza artykułami serwuję tekst Klubowicza Sikora o sobie i swym T-34.

12.05.2003

Witam z powrotem! Egzaminy zostawiłem za sobą, wszystkie ślady zatarłem konkretną imprezą (Klubowicz Welszu może potwierdzić). Teraz wracam do aktualizacji strony. Na początku pragnę zatem powitać nowego Członka warszawskiego oddziału klubu - Sikora. Mam nadzieję, że zobaczymy się na następnym spotkaniu :).

07.05.2003

Dobra, wiem, że Wartburg Zone nie jest forum ministerstwa edukacji, ale proszę, pomyślcie o mnie cieplej 08.05 i 09.05 w godzinach 9:00 - 11:00. Mam egzaminy i z powodu nawału nauki nie wyrabiam się z aktualizacją. Wybaczcie! Na swoje usprawiedliwienie po piątku wcisnę na stronę jakiś materiał delux.
JaNN

04.05.2003

W maj wchodzimy fotosami z Bełchatowa! Dzięki Gregoremu Peckowi (trabi601.w.interia.pl) możemy dokładnie w dzień zakończenia zlotu podziwiać wartburgowe załogi, które przybyły. Murdok, wchodź śmiało :), obejrzyj 312-tkę Łukasza!
Ponadto zamieszczam zdjęcia z warszawskiego spotkania Wartburgowców, Trabanciarzy i Syreniarzy. Nie ma tego wiele, ponieważ tradycyjnie zapomniałem wziąć aparat i w temacie foto musiałem korzystać z uprzejmości Bubu, redaktora witryny Autko.com...

30.04.2003

Zapraszam z powrotem do artykułu o tuningu dwusuwu. Jego autor, Negro, nadesłał rysunki, które mogą Wam trochę pomóc. (thx, Negro!)

26.04.2003

Nasz redaktor d/s layoutu postanowił napisać pare słów o sobie. Czas oficjalnie powitać Leloo w gronie redakcyjnym!

24.04.2003

...I kiedy wydawało się, że wszyscy zapomnieli o Wartburgu, jak grom z jasnego nieba pojawiła się wieść, że ktoś napisał nawet o nim piosenkę! Chorwacki zespół Atheist Rap (nie ma moim zdaniem wiele wspólnego z rapem) wydał przebój pod znamiennym tytułem Wartburg Limuzina. Mptrójka wprawdzie trochę waży (3.90 MB), ale chyba jest godna uwagi. Życzę miłego słuchania! [Pobierz plik]
A tłumaczenie textu w drodze. Przy okazji w linkach adres do strony Trabanciarza Gregory'ego Pecka. Tam najszybciej pojawia się materiał zdjęciowy z imprez!

22.04.2003

Uwaga! W niedzielę, dnia 27 kwietnia, odbędzie się o godzinie 18:30 w pubie Dwa Koła przy ul. Tunelowej (nieopodal dworca zachodniego), spotkanie Warszawskiego Oddziału Klubu Wartburga. Zapraszamy wszystkich! (JaNN - kontakt 0502826305 lub 226725174)

20.04.2003

Mam nadzieję, że wartburgowy Śmigus Dyngus sprowadził się jedynie do kompleksowego mycia Waszych pojazdów? Do rzeczy: artykuł, jaki dziś zamieszczczam nie jest lekki, łatwy i przyjemny. Wolałbym, żeby to co opisuje, nigdy nie nastąpiło. Niestety, stało się. Szykujcie husteczki i zapraszam do lektury...
Redakcja serdecznie dziękuje Bogdanowi Kaczorowskiemu za ten artykuł. Ten i następne!

18.04.2003

Z okazji nadchodzących świąt Wielkiej Nocy cała redakcja pragnie złożyć wszystkim Wartburgowcom serdeczne życzenia smacznego jaja, wyregulowanego gaźnika, mokrego Dyngusa, niskiego spalania, odpoczynku w Święta i ogólnie - spełnienia marzeń!!!
...Czym byłyby Wartburgi bez marzeń ich Właścicieli?

16.04.2003

Kiedy pierwszy raz ujrzałem te zdjęcia (dział Artykuły), byłem pewiem, że mam cos nie tak z oczami. Trzymajcie się mocno i liczcie świece!

11.04.2003

Zapraszam do działu Artykuły, gdzie zamieściłem zdjęcia z czasopisma Oldtimer Praxis, poświecone pewnym Wartburgom. A jakim? Zobaczcie sami... Ponadto w dziale WOKW poleca Adres przedsiębiorstwa Stan-Pol, największej chyba firmy, zajmującej się Wartburgiem w Polsce! Jaka szkoda, że to tak daleko od Warszawy!
Wartburgowcy z Warszawy! Dziś spontanicznie wypłynęła na wierzch idea spotkania. Rozpocznie się ono w niedzielę, 13 IV, o godz. 18.00 w pubie &quotDwa koła" przy ul. Tunelowej 4 (nieopodal Dworca Zachodniego). Zapraszamy wszystkich.

09.04.2003

Kierowcy! Pamiętajcie o oponach zimowych! Oszaleć można z tą pogodą... A przechodząc do właściwego tematu, dziś zamieściliśmy w dziale Tuning artykuł Negro o tuningu silnika dwusuwowego. Przeczytajcie uważnie i do dzieła! Przy okazji w linkach odnośniki do Strony poświęconej oldtimerom z tzw. bloku wschodniego. Miłej lektury!

02.04.2003

Zapraszamy na Zlot! Przeczytajcie info o zlocie Trabanciarzy, Wartburgowców i Warszawiarzy w Bełchatowie!
Przy okazji, poniżej widnieje baner naszej strony. Ściągnijcie i zamieśćcie na Waszych witrynach!

30.03.2003

Wrzucam link do zaprzyjażnionej holenderskiej strony klubu posiadaczy samochodów z DDR. Dodatkowo skromna reklamówka Wartburga z... Ameryki! w dziale prospekty.

24.03.2003

Dziś relacja ze zlotu w Łodzi.

10.03.2003 We're back!

Witamy na nowym serwerze, z nowym zapałem do pracy i nowym redaktorem!!! Piotrek "Leloo" Lelito został głównym redaktorem do spraw layoutu. Pozostaje trzymać za niego kciuki, ale jestem pewien, że doskonale będzie sobie radził. Już w najbliższym czasie ujrzycie nową szatę graficzną Wartburgzone. Dziś wrzucam dokończenie aktualizacji sprzed okresu naszej nieobecności - Silniki dwusuwowe nowej generacji Poza tym wrzucam dwa zaproszenia na zloty: jedno w tym tygodniu do Łodzi (podpinamy się pod Trabanciarzy! patrz Tutaj), a drugie nadesłane przez zaprzyjaźniony Berlińsko-Brandenburski Klub Wartbugowców, na 3-4 Maja (Tutaj). Do napisania!

1.03.2003

WYBACZCIE NAM, ZABRAKŁO MIEJSCA NA DYSKU! NIE ZGRAŁY SIĘ ZDJĘCIA DO PONIŻSZEGO MATERIAŁU! ZAINTERESOWANYCH ODSYŁAM NA STRONĘ virp2.republika.pl

Małe sprostowanie: Moto Magazyn już nie żyje. Jego miejsce zajęła gazeta Auto+. To w niej znajdziecie artykuł o samochodach z demoludów. Myślę, że artykuł jest godny uwagi, pomimo iż nie traktuje wyłącznie o Wartburgach!
Dziś na łamach Wartburgzone pojawił się całkiem materiał. Wyobraźcie sobie, ktoś jeszcze wierzy w przyszłość silnika dwusuwowego (ech, moja bratnia dusza :). Tą osobą jest p. Radosław Pełka, który opracował i opatentował projekty SILNIKÓW DWUSUWOWYCH NOWEJ GENERACJI! Z braku bardziej godnego miejsca na te projekty, praca znajduje się w dziale Artykuły.
Uwaga! Poszkiwany jest sponsor dalszych badań! Zainteresowani proszeni są o kontakt bezpośrednio z autorem prac: virp2@poczta.onet.pl

27.02.2003

Witajcie! Jutro ukazuje się Moto-Magazyn, w którym powinno być parę słów o warszawskich Wartburgowcach. Uznałem, że to dobry moment na trochę wyjaśnień. Cóż... trudno mi zacząć, trochę się tego boję. Spróbuję w ten sposób:

Kiedy dwa lata temu rozpocząłem prace nad stroną, postanowiłem nie wyjawiać swojego prawdziwego wieku, bo miałem świadomość, że trudno w wieku NIESPEŁNA 14 LAT uchodzić za "speca" od wschodnioniemieckiej techniki (choć za speca nadal się nie uważam). Miałem mnóstwo ochoty i entuzjazmu, bardzo chciałem COŚ robić i nie przeszkadzał mi brak dostępu do sieci w domu (modem mam dopiero od roku). Nie wiem, jak mi to wychodziło, oceńcie sami.

Zacząłem dostawać listy od Wartburgowców. Dzięki temu naprawdę zobaczyłem, w jakim kierunku powinny zmierzać działania na stronie. Dalej jednak to, co robiłem nie wychodziło poza sieć, a ja bałem się zmieniać cokolwiek, obawiając się reakcji Wartburgowców na mój wiek. Wtedy poznałem Marselusa i Papieja - wspaniałych ludzi, którzy wzmocnili mój optymizm i wiarę, że "da się zrobić". To im pierwszym odważyłem się przedstawić. Ich reakcja bardzo mnie podbudowała - zaakceptowali mnie.

Dziś mam piętnaście lat i wiem, że chcę dalej ciągnąć to, co robię obecnie. Przepraszam wszystkich, ktorzy w jakikolwiek sposób czują się oszukani. Jedno mogę powiedzieć: wszystkie dane, wszystkie historie, ktore kiedykolwiek przytoczyłem na łamach Wartburgzone są prawdziwe. W mojej rozdzinie są dwa Wartburgi: jeden należy do mojego dziadka, kiedy tylko mogę, jeżdżę nim. Drugiego remontuję. Mam czas, zdążę do prawa jazdy. Był i trzeci. W zeszłe wakacje rozmontowałem go na czynniki pierwsze, zakonserwowałem i teraz mam bank części na dzałce.

To mniej więcej wszystko co chciałem Wam przekazać. Jeśli macie jakieś komentarze - eisenacher@poczta.onet.pl Pewnie spotkamy się na którymś zlocie. Niedaleko mojej działki, w Łasze nad Zalewem Zegrzyńskim jest ciekawe miejsce na zlot. Wierzę, że poradzę sobie z organizacją spotkania. Do zobaczenia!!!

Jan Zowczak, rocznik 1987

24.02.2003

Zainteresował Was wątek zasilania dwusuwu gazem? No to mamy coś ciekawego w dziale Tuning: Zasilanie silnika dwusuwowego mieszaniną benzyny, oleju i gazu płynnego propan-butan!!! Zapraszamy do lektury!
Poza tym, czy wspominaliśmy już, że spotkanie warszawskich Wartburgowców pod Parkiem Wola odwiedził dziennikarz Moto-Magazynu? No to teraz wspominamy. Odłóżcie parę złotych i kupcie to pismo 28. lutego! Będzie tam coś o nas!
P.S. Serdeczne pozdrowienia dla Huberta!

23.02.2003

Z dumą oświadczamy, że zgłosiliśmy naszą stronę do nieustającego plebiscytu INet Awards. Info powyżej!
Poza tym, przypominamy o wirtualnym zlocie Wartburgów 2. marca (info poniżej! :).

20.02.2003

W dziale Tuning nowe opracowanie GlobetrotteraXL tekstu ze strony www.morgus.cz/w353. Tym razem o elektronicznym przerywaczu kierunkowskazów. Poza tym miło mi ogłosić, że 02.03.2003 o godz. 20:00 rozpocznie się Pierwszy Wirtualny Zlot Wartburgowców! Czat udostępnia witryna Murdoka - Władcy Szos. Więcej informacji na oficjalnej Klubu Wartburga. Obiektywnie pozostaje mi tylko gratulować ciekawego pomysłu! Do napisania na Zlocie!

17.02.2003

I już po spotkaniu w Kielcach. Było naprawdę wspaniale, nie jest tam na razie wielu Wartburgowców, ale Ci którzy są, chcą działać. Cieszę się, że mogłem być tam, kiedy zapadała decyzja o zjednoczeniu się w oddziale Klubu Wartburga. Chwilowo Kielce + okolice z racji niewielkiej siły liczebnej będą działały niejako pod skrzydłami Warszawy. Później staną się oficjalną gałęzią ogólnopolskiego Klubu Wartburga. Z tej okazji niedługo trochę zmian na stronie, a już dziś zdjęcia ze spotkania. Poza tym pozwolę sobie powiedzieć o zainteresowaniu Klubem Wartburga ze strony mediów! Dziś rano poszedł reportaż w Radiu Kielce, a w poniedziałkowym wydaniu lokalnego Słowa Ludu ukazała się także notatka o naszej działalności!!! Oj, będzie się działo...

14.02.2003

Dziś niewielka, acz znacząca aktualizacja: w dziale linki banner do strony Murdoka: Władcy Szos oraz do internetowego sklepu z wartburgowymi gadżetami (uwaga, jęz. niemiecki panuje). Ja już mam stamtąd fantastyczną koszulkę :). Jeśli ktoś chce zobaczyć, jak coś takiego się prezentuje na realu, niech pojawi się na spotkaniu w Kielcach w niedzielę! Po weekendzie spodziewajcie się m.in. kontynuowania wątku zasilania dwusuwu gazem!

11.02.2003

Zajrzyjcie do działu Członkowie. Zamieściłem tekst Klubowicza Świętego. Przy okazji... Hmmm... Czy ktoś mówił, że dwusuwowego silnika nie da się zasilać gazem? No to zapraszam do działu Tuning, do lektury tekstu Mirka Simacka, opracowanego przez GlobetrotteraXL, a potem - wsiadajcie w Wartburgi i jedźcie do Czech na małe modyfikacje!

10.02.2003

Przepraszamy za mału zastój, juz niedługo spoooro nowych materiałów. Dziś ekspresowo: przygody Klubowicza - Pawła Welsza. Już niedługo zamieszczę tekst Świętego, a potem... no coż - jest tego sporo. Na razie przypominam o zlocie w Kielcach, organizowanym przez Papieja. Jeśli pójdzie dobrze, wpadniemy też ja z Marselusem! Do zobaczenia!

01.02.2003

Dziś w dziale Tuning nowy tekst o centralnym zamku do Wartburga 353/W opracowany na podstawie materiałów ze strony www.morgus.cz/w353 przez GlobetrotteraXL. W linkach pojawia sie adres sklepu internetowego z częściami do Wartburgów i Trabantów (www.motirex.wzk.pl). Sklep jest godny uwagi, ceny często wyjątkowo niskie.
Przez ostatnie kilka dni (nie wiem dokładnie, jak długo) szacowna firma oNET nie zadbała o poprawne działanie swoich bezpłatnych skrzynek pocztowych. Dlatego jeśli ostatnio wysłaliście coś do redakcji, to mogło to nie dojść. Za utrudnienie przepraszam w imieniu webmasterów portalu oNet.

(Olu, teraz już wygląda to trochę inaczej ;)

26.01.2003

Dawno nic nie działo się w galeriach. Zatem na dobry początek otwieram pięcioma zdjęciami drugą galerię Wartburga 311/312 (1000).

23.01.2003

Witamy w gronie Klubowiczów Marcina Tryca i jego Bestię A.D. 1967 !!! :) W dziale Członkowie zamieściłem jego text i zdjęcia. Przy okazji wyjaśniam: żeby zostać członkiem Klubu wystarczy napisać parę słów o sobie, ewentualnie zamieścić zdjęcia i wysłać całość pod adres redakcji Wartburgzone eisenacher@poczta.onet.pl. A później - zloty, spotkania... Wszystko jest w zasięgu!

21.01.2003

W dziale Dotychczasowe zloty i spotkania udokumentowano zdjęciami Świętego pierwsze spotkanie warszawskich Wartburgowców z 14. grudnia.

20.01.2003

Ciąg dalszy drobnych zmian, zamieszczenie w dziale Członkowie tekstów i zdjęć Cichego, Marselusa, Papieja i JaNNa.
Przy okazji. W sieci wyszperałem coś takiego. O ile wiem, to jest po chorwacku. Spróbuję to niedługo przetłumaczyć:

   Atheist Rap - Wartburg limuzina

   Pre godinu dana imali smo kola
   Ali su ih svinje pojele do pola
   Iz Turije tada bratismo se peske
   Trpeci usput podrugljive smeske
   Na Najlonu potom inventar smo bili
   A novim kolima dan i noc smo snili
   I posto volimo suludu brzinu
   Kupili smo sebi Wartburg limuzinu

   Wartburg limuzina ima pet brzina
   Pravi dosta dima i tocak joj se klima
   A gde ima dima i vatra postoji
   Jaoj, Bog te jeb'o, pa to motor gori!
   Jes' da motor gori, ali zato pici
   Pa se svaki sofer sa Wartburg dici
   sasija mu cvrsta, debela dva prsta
   a 'mortizeri tvrdi, stradala mi krsta

   Wartburg limuzina, komforna masina
   Pravio je Pera iz bivseg DDR-a
   I ne da ga je napravio nego svaka cast
   Stalno mu iz auspuha curi neka mast
   Ima branik od betona, mozes ubit' slona
   A sedista mu meka k'o kita poneka
   Sve uplate prima moga sina deda
   Nece dobit' kola taj ko mito ne da

   Wartburg limuzina stoji u garazi
   Garaza kraj svinjca pa sam ja na strazi
   Da mi svinje opet ne pozderu kola
   K'o sto su nam Trabant pojel do pola
   I odem da se odmorim i popijem par piva
   Kad ne lezi vraze, svinje hranu traze
   Ali Wartburg nij kao Trabant truba
   Zbog Wartburga su svinje ostale bez zuba

   Wartburg limuzina najduza masina
   Cet'ri metra lima i pet meteri dima

I co Wy na to? :-D

17.01.2003

Przeczytajcie w dziale Tuning nowy artykuł o obrotomierzu dla Wartburga 353W. Artykuł opracował GlobetrotterXL. Poza tym, wreszcie wcisnąłem zdjęcia Marsela z wakacyjnej objazdówki!

14.01.2003

W sobotę, 11.1.2003 odbyło się spotkanie warszawskich Wartburgowców. Na pakringu przed centrum handlowym Park Wola zjawili się: Święty, Cichy, Marselus, Welszu oraz ja - JaNN. Po sesji zdjęciowej pojechaliśmy wszyscy razem do rezydenacji Pawła Welsza, gdzie miał odbyć się główny punkt programu, to znaczy skromna impreza integracyjna (;-). Na zebraniu podjęliśmy następujące decyzje:

- Warszawscy Wartburgowcy zrzeszają się, tworząc Warszawski Oddział Klubu Wartburga (odtąd WOKW), pod sztandarem ogólnopolskiego Klubu Wartburga;
- oficjalną witryną internetową WOKW staje się serwis Wartburgzone (www.wartburg.of.pl);
- WOKW tak długo, aż nie stanie sie to a jakichś powodów absolutnie konieczne, nie będzie miał przewodniczącego, nie będzie istniała jakakolwiek hierarchia;
- WOKW w granicach swoich możliwości zobowiązuje się do okresowego organizowania zlotów i spotkań Wartburgowców z całej Polski;
- logo oraz materiały reklamujące WOKW zostaną opracowane w niedługim czasie ;
- WOKW nie będzie zamykał się na napływ Członków nie posiadających jeszcze/już Wartburgów;
- formą aktywności priorytetową dla WOKW będą wspólne spotkania i szeroko pojęta współpraca z innymi Klubami (pzdr dla Tomka Zwolińskiego!);
- działalność w internecie będzie tylko jedną z formy pozyskiwania nowych Klubowiczów.;
- każdy inny oddział Klubu Wartburga, chcący zaistnieć w sieci zawsze znajdzie miejsce w serwisie Wartburgzone;
- Posiadanie dostępu do internetu nie stanowi warunku, jaki musi spełniać Klubowicz.

Wszystkie uwagi prosimy kierować pod adresem redacji - eisenacher@poczta.onet.pl. Już niedługo na stronie pojawią się informacje na temat poszczególnych Klubowiczów. Poza tym, informuję, iż znaleźliśmy godną uwagi firmę trudniącą się produkcją matriałów reklamowych, takich jak breloczki, koszulki, naklejki itd. Za jakiś czas powiemy Wam coś więcej na ten temat i przedstawimy ofertę w/w firmy. Poza tym, spodziewajcie się niewielkich zmian layoutu strony! Trzymajcie się!!! JaNN

10.01.2003

Dziś zapraszamy Was do najlepszego warsztatu zajmującego się Wartburgami w Warszawie!

09.01.2003

W redakcyjnym archiwum wyszperałem taki oto skromny artykulik o Wartburgu 1000.

08.01.2003

Przeczytajcie ogłoszenie i wpadnijcie do Stolicy! Poza tym drobne zmiany kosmetyczne (logo) oraz - wreszcie działają zdjęcia przedstawiające stuningowane Wartburgi 1.3: wbild2.jpg, wbild3.jpg, wbild5.jpg, wbild6.jpg, zdjęcie deski rozdzielczej 312, 353'87 i fotka wściekle różowego rajdowego Wartburga 353 W Miłego oglądania!!!

03.01.2003

Powstaje nowy dział Porady/Zrób to sam, a w nim pierwszy z serii artykułów, pochodzący z czeskiej strony www.morgus.cz/w353. Opisana jest w nim budowa tranzystorowego zapłonu do Wartburga z silnikiem dwusuwowym! Przetłumaczenia podjął się Globetrotter XL (THX!). Kombinatorom życzymy powodzenia! Już niedługo kolejne artykuły.
Przy okazji: Witamy Wartburgowca Leloo w gronie posiadaczy prawa jazdy :D

02.01.2003

Witamy w Nowym Roku! Niech dla Wartburgowców rok 2003. przyniesie nowe pozytywne emocje związane z użytkowaniem tych pojazdów! Na początek aktualizacja textu Papieja w dziale Redakcja/My i zdjęcia jego składu części - egzemplarza A.D. 1969!!!
Mieszkańcy Warszawy i okolic! Niedługo zapowiada się małe spotkanie! Śledźcie uważnie ogłoszenia na Wartburgzone.

23.12.2002

Ostatnia aktualizacja wcale nie okazała się ostatnią! Przeczytajcie tutaj artykuł na temat muzeum Wartburga. Artykuł pochodzący z 1992 roku wyszperał gdzieś Marsel. A jak w tej chwili wyglada sytuacja Muzeum Wartburga w Eisenach? Czy ktoś z Was jest w stanie cokolwiek o tym napisać? eisenacher@poczta.onet.pl

20.12.2002

To już ostatnia w tym roku aktualizacja. Papiej szaleje i mamy Jego kolejne zdjęcia i text.

14.12.2002

Obejrzyjcie zdjęcia Papieja ze zlotu w Skierniewicach! Uaktualnienie działu o nas. Dodatkowo zdjęcia Wartburga, którego demontowałem w wakacje i archiwalne ujęcia Pyrkawki Marsela przed erą remontowania i dłubania. Wpadnijcie jeszcze do linków, gdzie pojawił się wreszcie odnośnik do klubu Trabanciarzy!
14 grudnia na parkingu Parku Wola odbyło się spotkanie warszawskich Wartburgowców. Zjawili się członkowie Klubu Wartburga - Święty ze znajomym i Cichy oraz my - JaNN i Marselus. Nie mogli niestety przybyć Welszu i Papiej. Spotkanie było krótkie, wystraszył nas bowiem przejmujący wiatr i śnieg. Myślę, że ten minizlot stanowi dobry początek wspołpracy Wartburgowców w obrębie okolic Warszawy. O następnych zlotach będziecie informowani na bieżąco!
JaNN

2.12.2002

Grudzień rozpoczynamy wrażeniami Papieja z ostatniego zlotu oraz wiadomością o nowym, fantastycznym sklepie z częściami do Wartburgów.

28.11.2002

Nareszcie zdjęcia z wakacyjnego Zlotu Objazdowego Pojazdów Komunistycznych!

25.11.2002

Nowy artykuł. Zajrzyjcie, bo warto!

19.11.2002

Prezentujemy tabelę niedomagań układu kierowniczego. Forum działa już dobrze. Zapraszamy do dyskusji!

16.11.2002

Dzisiaj zamieszczamy tabelę z opisanymi niedomaganiami sprzęgła. Przepraszamy za problemy z Forum, niedługo wszystko powinno znów zadziałać - to nie z naszej winy - wybaczcie. Jednocześnie, w odpowiedzi na Wasze komentarze odnośnie tak długiej przerwy w aktualizacjach - całą winę biorę na siebie (JaNN). Na awarię sprzętową nałożył się fakt, iż chciałem wznowić pracę od zamieszczenia propozycji powstania Klubu, a to wymagało uprzedniego załatwienia kilku spraw. Wpadnijcie 17.11 po południu, będziemy mieli dla Was coś konkretnego.

Witajcie! Po długiej przerwie wznawiamy aktualizacje strony. Przez czas naszej nieobecności, na polskiej scenie wartburgowskiej zaszły istotne zmiany. Klub Wartburga zawiesił swoją działalność, potem znowu ją odwiesił, podobnie jest z naborem członków... Zgodnie z zawartą w ich odezwie prośbą nie będziemy tego komentować. W obliczu tej sytuacji czujemy się jednak zobowiązani do wykazania pewnej inicjatywy. Już niedługo zamieścimy relacje ze zlotów oraz nowy artykuł.

Marselus + Papieju + JaNN

Wartburg Zone 2001-2005 copyright by JaNN, Papieju, Leloo & Sikor