Strona główna


Mazowiecki o. Klubu Wartburga

Wstąp do Klubu!

Członkowie

Warszawa

Pruszków

Dotychczasowe zloty

Zapowiedzi zlotów

Klubowe gadżety

Przydatne adresy


Historia

Historia Wartburgów

Eisenach

Prototypy

Prospekty reklamowe

Produkcja/sprzedaż

Melkus


Galeria

Wartburg 1000

Wartburg 353

Wartburg 1.3

Wasze zdjęcia


Technika

Dane techniczne

Porady, Tuning

Testy Wartburga

Wykresy


Inne

Linki

Dlaczego Wartburg?

Redakcja Strony

Bibliografia

Bibliografia


Przy tworzeniu strony opierałem się na następujących publikacjach:

inż. Zbigniew Winnicki "Naprawa samochodów Wartburg 353;". Wydanie pierwsze, Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, Warszawa 1985.
Bardzo dobre opracowanie, zawiera wiele pomocnych rysunków, tabele najczęstszych usterek i dane techniczne. Autor nie żałował miejsca na dokładne omówienie większości problemów. Książka dla właścicieli Wartburgów 353 i 353W.

Horst Ihling "Jeżdżę Samochodem Wartburg". Tłumaczenie z niemieckiego mgr. inż. Kazimierz Hawryłkowicz. Wydanie czwarte zmienione, Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, Warszawa 1987.
Niewielka książeczka podobna do powyższej, ale bardziej lakoniczna. Zabrakło miejsca między innymi na potrzebne rysunki i schematy. Książka dla właścicieli Wartburgów 353 i 353W.

Krzysztof Trzeciak "BUDOWA NAPRAWA EKSPLOATACJA Wartburg 1.3." Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, Warszawa 1992, wydanie pierwsze.
Jedyna znana mi Polska publikacja na temat Wartburga 1.3. Zawiera świetne rysunki, zdjęcia są dużo lepsze, niż gdzie indziej, Z powodu poprawionych opisów i wykresów, książka przydatna jest także posiadaczom starszych wersji Wartburga, a dużo lepszy papier i mocniejsze zszycie zwiększają wytrzymałość książki i poprawiają jakość skanów.

Ponadto korzystałem z instrukcji obsługi samochodu Wartburg 353W opublikowanej przez VEB Eisenach, stron internetowych, tak polskich, jak i zagranicznych i z własnego skromnego doświadczenia- ;-)

JaNN

Wartburg Zone 2001-2005 copyright by JaNN, Papieju, Leloo & Sikor